Sztukateria na elewację

zy mieszkanie kojarzy nam się ze średnio dobrze urządzoną przestrzenią to? zmieńmy to! Przecież już niewielkim kosztem można sprawić, że nasze otoczenie nabierze pożądanego charakteru. Przede wszystkim postawmy na to, by zmienić s

Sztukateria na elewację

Różne oblicza sztukaterii

Twój dom to Twoja przestrzeń ? uczyń ją najpiękniejszą na świecie! To naprawdę ważne, by wracać do swojego lokum z uśmiechem na twarzy. Jeżeli aktualnie nasz dom czy mieszkanie kojarzy nam się ze średnio dobrze urządzoną przestrzenią to? zmieńmy to! Przecież już niewielkim kosztem można sprawić, że nasze otoczenie nabierze pożądanego charakteru. Przede wszystkim postawmy na to, by zmienić swoje ściany, zawiesić na nich piękne obrazy, przemalować i zamontować ciekawą sztukaterię. Może być ona dla nas zupełnie czymś nowym, albo i dobrem, którym cieszyliśmy się już od dawna. W każdym razie warto jest urozmaicić swoje wnętrza piękną sztukaterią. Odważmy się na to już dziś, a jutro z uśmiechem na twarzy pokazywać będziemy bliskim piękno swoich pokoi.


Popularna

W sprzedaży dostępna jest różnego rodzaju . Może być ona wykorzystywana także w celach użytkowych. Dzieje się tak wówczas, gdy umieszczana jest w różnego rodzaju sklepach i budynkach użyteczności publicznej. Popularna zamieszczana jest także w pomieszczeniach domowych. Trzeba przyznać, że posiadanie w domu sztukaterii dodaje mu zupełnie nowego wyrazu i sprawia, że domowe pomieszczenia stają się bardziej nowoczesne i mogą stanowić wizytówkę właściciela domu. Nieważne, czy w domu zamieszczana jest bardzo skromna czy barwna , zawsze dodaje ona uroku domowym pomieszczeniom. Dzięki temu domowa jest bardzo popularna, a w sprzedaży dostępne są zupełnie nowe formy domowej sztukaterii.


Stara polska nazwa antaby to dzierżak.

Antaba lub hantaba (z niem. die Handhabe ? rękojeść) ? stały lub ruchomy uchwyt z metalu umieszczany na skrzyni, kufrze, drzwiach, bramie.

Ruchomy uchwyt składa się z dwóch części. Antaba umieszczona na drzwiach lub bramach (furtach), najczęściej w postaci lwiej głowy z ruchomą obręczą, służyła często za kołatkę. Antaba występowała głównie w sztuce romańskiej i gotyckiej. Współcześnie używana jest jako element dekoracyjny. Stara polska nazwa antaby to dzierżak.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Antaba



© 2019 http://fizjoterapia.katowice.pl/