Style wnętrz. Rodzaje, typy

rane.Minimalizm ? miej znaczy więcejStyl minimalistyczny ? mniej znaczy więcej. Wnętrz w tym stylu są zazwyczaj bardzo schludne i uporządkowane. Minimalizm wcale nie oznacza rezygnacji z ozdób, jednak ogranicza złożoność form, ksz

Style wnętrz. Rodzaje, typy Wystrój domu czy całego mieszkania to chyba najprzyjemniejszy moment zakończenia budowy czy remontu. Dywaniki, komody, dzbanki czy nadadzą mnóstwo uroku, jeśli tylko będą dobrze dobrane.

Minimalizm ? miej znaczy więcej

Styl minimalistyczny ? mniej znaczy więcej. Wnętrz w tym stylu są zazwyczaj bardzo schludne i uporządkowane. Minimalizm wcale nie oznacza rezygnacji z ozdób, jednak ogranicza złożoność form, kształtów oraz kolorów.

Nie znajdziemy tam miejsca na prze kolorowane i skomplikowane wzory czy ozdoby. Minimalizm to elegancka prostota, czasami nawet chłodna i zimna, jednak dobrze urządzone wnętrze w tym stylu może być przytulne. Oczywiście nie każdy lubi minimalizm i wiążącą się z nim pewną 'pustość' jednak jak wiadomo co kto lubi.


Gust Polaków

Polacy zdaniem designerów mają dość kiepski gust dotyczący wystroju wnętrz. Jednak na szczęście nowe pokolenia są bardziej wyedukowane w tym temacie. Firanki to standard niemal w każdym domu, często połączone z roletami czy zasłonami-to tylko jeden przykład z wielu pozostałości poprzedniej epoki dekoratorskiej. Na szczęście buduje się coraz więcej nowoczesnych mieszkań i domów, które wystrojem dorównują światowym standardom.

Warto inspirować się zagranicznymi stylami, jeżeli chcemy przerobić nasze mieszkanie na bardziej nowoczesny wystrój. Ostatecznie możemy też skorzystać z porad dekoratora wnętrz.


Peter Bahrens - prekursor Bauhaus

Do prekursorów Bauhausu należeli: berliński architekt Peter Behrens i Henry van de Velde, założyciel Szkoły Rzemiosł Artystycznych. Jednym ze współpracowników Behrensa był Walter Gropius, który dość szybko dał się poznać jako nowoczesny twórca. Zaczął propagować ideę standaryzacji ze względu na możliwości technologiczne przemysłu budowlanego.

Dążył do połączenia techniki ze sztuką. Rodziła się koncepcja wzornictwa przemysłowego i nowego podejścia do projektowania form produkowanych taśmowo. W płaszczyźnie filozoficznej istotną rolę odgrywały zapatrywania i idee polityczne twórców Bauhausu, głównie socjalistyczne.

Źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Bauhaus



© 2019 http://fizjoterapia.katowice.pl/