O prowadzeniu księgowości

na finansowanie realizowanych przez kredytobiorcę przedsięwzięć, których celem jest odtworzenie, modernizacja lub powiększenie wartości majątku trwałego, jak również zakup wartości niematerialnych i prawnych bądź nabycie udziałów

O prowadzeniu księgowości Nie prowadź księgowości samodzielnie, skorzystaj z pomocy doświadczonego biura rachunkowego

Co to jest kredyt inwestycyjny?

Kredyt inwestycyjny ? kredyt bankowy przeznaczany na finansowanie realizowanych przez kredytobiorcę przedsięwzięć, których celem jest odtworzenie, modernizacja lub powiększenie wartości majątku trwałego, jak również zakup wartości niematerialnych i prawnych bądź nabycie udziałów w przedsiębiorstwach lub długoterminowych papierów wartościowych.

Warunkiem uzyskania kredytu inwestycyjnego jest pozytywny wynik prowadzonej przez bank analizy ekonomiczno-finansowej kredytowanego przedsięwzięcia inwestycyjnego. Udzielając kredytów inwestycyjnych, bank zwykle wymaga udziału własnego przedsiębiorstwa, co redukuje ryzyko kredytowe ponoszone przez bank. Większe kredyty inwestycyjne często mają formę kredytów konsorcjalnych.

Kwota kredytu może zostać przekazana kredytobiorcy od razu w całości. Kredyt inwestycyjny może także być wypłacany w transzach lub mieć formę linii kredytowej. W pierwszym przypadku uruchamianie kolejnych transz jest zwykle warunkowane spełnieniem zobowiązań umownych. W drugim przypadku ? linii kredytowej ? umowa kredytowa nie precyzuje obowiązujących terminów i kwot wypłat środków.

Kredyt inwestycyjny udzielany jest na ogół na dłuższe okresy, a schematy spłat mogą być następujące:

równe raty kapitałowe, co jest równoważne malejącym ratom sumarycznym, gdyż odsetki są naliczane od coraz niższego kapitału;
równe raty sumaryczne (raty annuitetowe).

W zależności od umowy z bankiem, istnieje też możliwość jednorazowej spłaty kapitału w dacie zapadalności kredytu (ang. bullet repayment) lub przyjęcie nieregularnego schematu spłat kapitału, ustalonego indywidualnie dla danego kredytu.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_inwestycyjny


Podatkowo

Niezależnie od tego, czy pracujesz czy jesteś bezrobotny, jeśli jesteś osobą pełnoletnią, co roku powinieneś rozliczać się z fiskusem. Rozliczenia podatkowe, które składasz udzielają urzędowi informacji, ile zarobiłeś w danym roku, ale przede wszystkim ile spośród tych zarobków płaciłeś na podatki. Niestety, urzędy skarbowe nakładają kary na osoby, które dokonują pomyłek w takich rozliczeniach, jeśli nie dokonają korekty. Co jednak w przypadku, gdy mamy do czynienia z osobami starszymi lub młodymi, które nie mają doświadczenia w wypełnianiu PIT-ów. W takiej sytuacji należy się przede wszystkim zastanowić nad skorzystaniem z takich usług, jak biuro finansowe. Rozliczenie takie nie kosztuje zazwyczaj więcej, niż kilkadziesiąt złotych. Dokonywanie przez profesjonalnych finansistów zadania trwają najczęściej nie dłużej, niż kilka dni. Klient otrzymuje potwierdzenie dokonania rozliczenia, które może okazać urzędowi, gdyby pojawiła się taka potrzeba. Wystarczy więc poszukać odpowiedniego biura finansowego.


Mała księgowość

Wiadomo, że prowadzenie ksiąg handlowych jest trudnym tematem. Wszystko jest w tym procesie skomplikowane i wzajemnie powiązane a każda transakcja musi być dokładnie odnotowana - nawet wypłata z bankomatu. W przypadku zwykłej księgowości w jakiejkolwiek formie nie ma takich problemów.

Księgowanie faktur wystawionych przez naszą firmę jest banalnie proste, również proste jest księgowanie faktur zakupowych. Program do księgowości sam wylicza wysokość podatku vat do zapłaty lub zwrotu. Kilka kliknięć i kwestie podatkowe z głowy.

Podobnie jak z vatem jest z podatkiem dochodowym. Bardzo łatwo jest wprowadzać wszelkie koszty, przychody ze sprzedaży są automatycznie pomniejszane i jest wyliczany zysk. Wszystko łatwo i prosto. Wystarczy przeczytać instrukcję programu, zapoznać się z kilkoma informacjami na temat podatków i już można samemu prowadzić księgowość. Ale czy warto?

Nie warto - szkoda tracić czasu - a zajmuje to sporo. Dodatkowo łatwo i banalne błędy wynikające z nie dokładnej znajomości przepisów. Przez to, że księgowość małej firmy jest prosta to jej prowadzenie przez biuro rachunkowe jest tanie.



© 2019 http://fizjoterapia.katowice.pl/