Kwestia dbania o odzież i meble skórzane

skór.Jak dbać o meble ze skóry?Skórzane przedmioty takie jak meble czy ubrania są teraz w modzie. Jakby nie patrzeć to raczej nie będzie to moda przejściowa, ponieważ skóra jest ponadczasowa i trwała, jeżeli dbamy o nią odpowiedn

Kwestia dbania o odzież i meble skórzane Skórzana odzież możne sprawić wiele trudności z pielęgnacją i utrzymaniem jej w czystości. Całe szczęście można skorzystać z pomocy profesjonalistów: , albo zakupić renomowane środki do skór.

Jak dbać o meble ze skóry?

Skórzane przedmioty takie jak meble czy ubrania są teraz w modzie. Jakby nie patrzeć to raczej nie będzie to moda przejściowa, ponieważ skóra jest ponadczasowa i trwała, jeżeli dbamy o nią odpowiednio. I to właśnie ten temat chcę poruszyć.

Mało kto wie, że dbanie o skórę na meblach jest bardzo ważne, ponieważ tak samo jak nasza skóra, ta na melbach lubi się przesuszać oraz brudzić. Nieczyszczona traci swoje właściwości no i oczywiście wygląd. A metoda na to jest banalnie prosta. Wystarczy do mycia stosować szare mydło i letnią wodę i w razie potrzeby nawilżyć mebel kremem do rąk (np. nivea) i wytrzeć po 10 minutach. Takie zabiegi stosowane regularnie zapewnią, że nasze meble będą wyglądały świetnie przez długie lata.


Renowacja mebli skórzanych

Skóra na meblach niestety z czasem może stracić swój oryginalny blask, zwłaszcza jeżeli nie była odpowiednio czyszczona. Taki mebel nie wygląda zbyt dobrze więc aż odechciewa się go używać.

Całe szczęście są na to odpowiednie sposoby. Usługi renowacji skóry na meblach są obecnie w Polsce na bardzo dobrym poziomie, więc śmiało można nasz mebel oddać w ręce takiego fachowca. Usunie on ślad czasu oraz rysy i odarcia ze skóry. Do tego zabezpieczy i nawilży obicie ze skóry przez co na jakiś czas będziemy mieli spokój z jej czyszczeniem. Co do cen za takie zabiegi to z pewnością jest to bardziej opłacalne niż zakup nowego mebla.


Skóra hamburska- co to jest?

Skóra hamburska - tylna część surowej skóry końskiej, różniąca się od przedniej grubością i sposobem garbowania (obie te części garbuje się oddzielnie).

Z uwagi na znaczną grubość i wytrzymałość skóry hamburskie używane są do produkcji podeszw i wierzchów obuwia (skóry końskie nie przepuszczają powietrza, a zatem charakteryzują się dużą nieprzemakalnością). Skóra hamburska wyprawiana jest garbnikami roślinnymi. Pierwotnie sposób jej garbowania wypracowano w Hamburgu, stąd nazwa i skóry, i całego procesu, zwanego hamburskim.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_hamburska



© 2019 http://fizjoterapia.katowice.pl/