Czy warto założyć przydomową oczyszczalnię ścieków?

Dodane: 28-08-2016 08:46
Czy warto założyć przydomową oczyszczalnię ścieków? biopreparaty do oczyszczalni

Woda ze studni, czy z wodociągu - co się opłaca?

Woda z wodociągów często kosztuje krocie, a w wielu lokalizacjach tej opcji zwyczajnie nie ma. Czy opłaca się wiercić studnie i używać takiej wody? Cóż - dobre pytanie.

Wywiercenie studni głębinowej to spory koszt, wymaga także załatwienia pozwolenia na budowę. Jest całkiem niemało formalności do załatwienia. Tylko czy studnia głębinowa to jedyna opcja? Może wystarczy tradycyjna? Cóż\Hm, do celów higienicznych/gospodarczych może wystarczyć. Tylko picie takiej wody niesie ze sobą duże ryzyko - trzeba zrobić badanie takiej wody, można ją także uzdatniać.

Ogólnie, woda ze studni to często jedyny sposób. Wywiercenie studni kosztuje, jednak nie musimy płacić rachunków. Nie zapominajmy, że trzeba także taką wodę ogrzać. Do wyboru mamy kilka możliwości - gazowe ogrzewacze (lub piec dwu-funkcyjny, który równocześnie ogrzewa nasz dom), lub elektryczne. Z elektrycznych możemy zdecydować się na bojler, lub ogrzewacz przepływowy. Oba rozwiązania mają wady i zalety. Ogrzewać można też z C.O - płaszczem wodnym pieca, lub kominka. Dobrze jest poznać wady i zalety wszystkich rozwiązać, zanim jakieś wybierzemy.


Polski problem - deficyt wody

Woda - najważniejsza rzecz na świecie. Bez niej nie byłoby życia na Ziemi. Z perspektywy biochemii jest niezwykle interesującym obiektem badania, bo ma wyjątkowe cechy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak woda jest niezbędna, jednak czy pamiętamy o tym w naszym codziennym życiu?

Polska jest jest krajem deficytu wody. Z powodu osuszania bagien, wycinania lasów, nic jej nie zatrzymuje. Stan jest katastrofalny - nasze wodne zasoby są bardzo niskie i porównywalne z zasobami Egiptu.


Sprzątanie po staremu

Jak radziły sobie nasze mamy czy babcie ze sprzątaniem w domu? Nie było wtedy środków chemicznych dostępnych w każdym sklepie, a jeżeli były to w późniejszym okresie i nie każdy miał do nich zaufanie. Można wrócić do starych metod sprzątania w domu- to na pewno pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy w portfelu, a dodatkowo może przynieść dobre skutki dla stanu naszej skóry.

Podstawę większości środków do utrzymania porządku w domu stanowiła soda oczyszczona i ocet. Oczywiście niektóre receptury w ogóle ich nie wykorzystywały, ale jednak używano ich najczęściej. Polecam poszukać kilka receptur na domowe środki czystość, lub poszukać w sklepach internetowych.© 2019 http://fizjoterapia.katowice.pl/